Interpelacje radnych złożone na 26 Sesji Rady Miejskiej Leszna 22 września 2016 roku

Drukuj
Opublikowano Biuro Rady JP

Interpelacja radnego Damiana Szymczaka

Przystanek przy Al. Krasińskiego

Damian Szymczak z Klubu Radnych PiS pytał o możliwość zamontowania wiaty na przystanku autobusowym przy Alejach Krasińskiego, naprzeciw ZUS-u – Szanowni Państwo! Tutaj, czyli po sąsiedzku na Alejach Krasińskiego naprzeciwko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z tyłu, dopowiem, boiska Liceum Ogólnokształcącego nr 1 jest takie, właściwie nie wiem jak to zdefiniować, przystanek autobusowy, bo przystanek to raczej obudowany, natomiast są po prostu tam zamieszczone tablice

informujące o rozkładzie autobusów. Stają tam 4 autobusy, czterech linii, ruch jest tam dosyć spory, no i ci ludzie, po prostu tam nie ma żadnej obudowy, żadnego okapu, nie ma po prostu przystanku stricte także ludzie, którzy tam stoją, uczniowie, ale też mieszkańcy okolicznych budynków, po prostu póki, co mokną, tym bardziej, że jest tam drzewo, po deszczu do pewnego momentu, w czasie deszczu do pewnego momentu to oczywiście daje osłonę, ale już przy większym deszczu to tym bardziej kapie na głowę. No i moja prośba właśnie taka, by wybudować w tym miejscu osłonę, wybudować przystanek.

Odpowiedź na interpelację radnego Damiana Szymczaka udzielił Jacek Domagała  Zastępca Dyrektora Miejskiego Zakładu KomunikacjiPanie Prezydencie! Panie Przewodniczący! Państwo Radni! W miesiącu październiku będzie w tym miejscu już postawiona wiata przystankowa. Dziękuję.


Interpelacja radnego Michała Skrzypczaka

Sprzedaż mieszkań

Radny Michał Skrzypczak z Klubu Radnych PL 18 prosił o dane dotyczące mieszkań komunalnych, które miasto sprzedało w roku 2014 i 2015. Pytał, jakich bonifikat udzielono najemcom, którzy zdecydowali się na zakup zajmowanych przez siebie lokali – Panie Przewodniczący! Szanowni Państwo! Zapytanie w sprawie ilości sprzedanych mieszkań z zasobu komunalnego gminu na rzecz najemców i prosiłbym o podanie z podziałem na lata 2014 i 2015 ilości sprzedanych takich mieszkań, ich powierzchni, wyceny rynkowej i udzielonej bonifikaty w zł. Dziękuję.

Odpowiedź na interpelację radnego Michała Skrzypczaka udzieliła Jolanta Jankowiak Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Odpowiadając na zapytania Pana Radnego uprzejmie informują, iż w 2014 roku sprzedano na rzecz najemców 22 mieszkania o powierzchni łącznej 1.145,02 m2. Cena rynkowa tych mieszkań 2.661.340,00 zł, udzielono bonifikaty w kwocie łącznej 2.123.419,00 zł, a więc dochód po odliczeniu bonifikat roku 2014 to 537.921,00 zł. Odnośnie roku 2015, to następujące liczby: 36 mieszkań sprzedanych o łącznej powierzchni 2.080,78 m2, cena rynkowa 4.793.120,00 zł, udzielona bonifikata 3.905.432,55 zł, a więc dochód pozyskany po odliczeniu bonifikaty 884.887,45 zł. Oczywiście informacja będzie też przedstawiona Panu Radnemu na piśmie. Dziękuję.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright 2012. Powered by etoro review. Rada Miejska Leszna

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz sie wiecej.

EU Cookie Directive Module Information