Interpelacje radnych złożone na 37 Sesji Rady Miejskiej Leszna 29 czerwca 2017 roku

Drukuj
Opublikowano Biuro Rady JP

Interpelacja radnego Grzegorza Rusieckiego

Dofinansowanie do wymiany piecy

Grzegorz Rusiecki (niezrzeszony) pytał o dotację na wymianę piecy węglowych – Panie Przewodniczący! Panie Prezydencie! Wysoka Rado! Składam interpelację dotyczącą realizacji programu dofinansowania przez Miasto Leszno wymiany piecy węglowych na piece gazowe. Chciałbym się zapytać: „Na

jakim etapie jest tegoroczna edycja dofinansowań”? „Ile złożono wniosków”? „Jak duże środki są zabezpieczone w budżecie miasta”? oraz co najważniejsze „Czy wystarczają one na pokrycie wszystkich złożonych wniosków”? i ewentualnie „Czy przewiduje się zmiany w procedurze, regulaminie przyznawania dofinansowania oraz zwiększenie środków w tegorocznym budżecie”? Dziękuję bardzo.

Odpowiedź na interpelację radnego Grzegorza Rusieckiego udzieliła Anna Poloch Naczelnik Wydziału Ochrony ŚrodowiskaSzanowni Państwo Radni! Jeśli chodzi o zmiany sposobu przyznawania dotacji na ogrzewania w roku 2017 wnioski zbieraliśmy od 15 lutego do 31 maja. Łącznie mamy 95 wniosków, z czego 87 wniosków na kwotę 4 000 zł oraz 8 wniosków na kwotę 6000 zł, co łącznie daje kwotę 396 000, a ponieważ w budżecie mamy zapewnioną kwotę 350 000, brakuje nam dla 12 wniosków około 50 000 zł. Stosowane pismo zostało do Pana Prezydenta skierowane. Mam nadzieję, że w miarę możliwości budżetowych zostanie pozytywnie rozpatrzone. Jeżeli chodzi o dalszą część interpelacji, liczba podpisanych umów do tego dnia to jest 56 z czego 16 dotacji zostało już zrealizowanych czyli całkowicie zamkniętych. Oczywiście w trakcie trwania dotacji nie planujemy żadnych zmian w uchwale dotyczących dotacji. Dziękuję bardzo.


Interpelacja radnego Kazimierza Jęcza

Znak Strefa zamieszkania

Kazimierz Jęcz z Klubu Radnych z PiS  pytał o możliwości zamontowania znaku Strefa zamieszkania w rejonie ulic: Święciechowska, Krzyckiego, Pankiewicza, Makowskiego, Mielżyńskich i Działyńskich – Panie Przewodniczący! Panie Prezydencie! Wysoka Rado! Wnoszę interpelację w sprawie wprowadzenia na całym obszarze osiedli mieszkaniowych pomiędzy ulicami Święciechowską, Krzyckiego, ulicach prostopadłych: Pankiewicza, Makowskiego, Mielżyńskich oraz Działyńskich znaków drogowych „Strefa zamieszkania” a widziałbym, po dyskusji na ostatniej, czyli na wczorajszej komisji, aby tam wprowadzić szykany. Dlaczego? Istniejące na dzień dzisiejszy znaki ograniczające prędkość i ciężar całkowity pojazdów nie mają żadnego wpływu na ich respektowanie przez kierowców pojazdów ciężarowych i ciągników znanych leszczyńskich firm, którzy codziennie skracają sobie trasę przejazdu od strony Święciechowy w kierunku Gronowa, niszczą przede wszystkim wykonaną kilka lat temu nawierzchnię tych ulic z destruktu asfaltowego, nie wspominając o tym, że od godziny 5:00 rana do 18:00 powodują niesamowity hałas zakłócając spokój zamieszkałych tam mieszkańców. Poza tym zdesperowani tymi faktami mieszkańcy tych ulic proszą o pilną wizję lokalną w ramach konsultacji społecznych Pana Prezydenta Miasta Leszna, Jego służb oraz radnych. Do interpelacji załączam kilka zdjęć i opisów dotyczących powyższą sytuację. Proszę o pisemną odpowiedź na moją interpelację. Ja tylko z daleka pokażę. Proszę Państwa! Jest zakaz jest ewidentny jazdy pojazdów samochodowych i co się dzieje, ciężarowych przepraszam ciężarowych. I co się dzieje? Proszę jeden tir, tutaj drugi tir, trzeci tir, czwarty, piąty i dziesiąty. Tak sobie jeżdżą skracając drogę właśnie od strony Święciechowy do Gronowa poprzeczne całe Zatorze. Są rejestracje, bo tam mieszkańcy naprawdę robili, ja nie mogę powiedzieć, kto, są rejestracje, są filmy, szyldy na samochodach. Tyle, dziękuję.

Odpowiedź na interpelację radnego Kazimierza Jęcza udzielił Dominik Kaźmierczak Kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji, który obiecał, że sprawą zajmie się Komisja Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego Panie Przewodniczący! Panie Prezydencie! Szanowni Państwo! Odpowiadając na interpelację Pana Radnego Kazimierza Jęcza informuję, że zasady organizacji ruchu w tej części Zatorza będą omawiane na najbliżej Komisji Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright 2012. Powered by etoro review. Rada Miejska Leszna

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz sie wiecej.

EU Cookie Directive Module Information