Radni pytali - Interpelacje

Drukuj
Opublikowano Biuro Rady JP

 Radni pytali

Interpelacje radnych złożone na sesji Rady Miejskiej Leszna 22 października.

Ławki na przystanku 

 Stefania Ratajczak z PiS

pytała, czy na przystanku autobusowym przy Al. Krasińskiego (w pobliżu deptaka) można zamontować ławki, bo osoby starsze siadają teraz na murku przy sklepie.

Bolesław Poślednik, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji, tłumaczył, że chodnik, na którym jest przystanek, jest za wąski i nie ma miejsca ani na wiatę, ani na ławki.

 Studzienki do wymiany

Radna Ratajczak prosiła także o wymianę zniszczonych płyt dwóch studzienek na ścieżce pieszo-rowerowej na odcinku od kościoła św. Antoniego do Ronda Antoniny.

Dominik Kaźmierczak, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji, zapowiedział przegląd studzienek i ocenę ich stanu technicznego. Urzędnicy zwrócą się do właścicieli o pilną naprawę włazów i pokryw.

 Szkolne biblioteki

Radna Ratajczak interesowała się również tym, które szkoły z Leszna biorą udział w programie „Książka naszym marzeniem” i pozyskały dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych do swoich bibliotek.

Lucjan Rosiak, naczelnik Wydziału Edukacji, wymieniał, że są to Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 6, 7, 12 i 13. Pozyskały dotacje w wysokości nieco ponad 14.000 zł. Wkład własny szkół wyniósł 3500 zł. Szkoły kupiły za to książki niebędące podręcznikami i dodatkowo będą organizować wydarzenia promujące czytelnictwo.

 40 km na godzinę    

Kazimierz Jęcz z PiS

postulował, aby na ul. Grottgera i Podkowińskiego ograniczyć prędkość do 40 km na godzinę. Zdaniem radnego, trzeba to zrobić, bo pojazdy, szczególnie motocykle, jeżdżą za szybko.

Kierownik Kaźmierczak odpowiedział, że sprawa zostanie skierowana do Komisji Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu, której posiedzenie odbędzie się na początku listopada.

Bezpieczniej na alejach 

Bernardyna Kaźmierczak z Lewicy

zabiegała o wyłączenie z ruchu prawego pasa Al. Krasińskiego w pobliżu skrzyżowania z ul. Słowiańską. W tym miejscu są przejścia dla pieszych i jest bardzo niebezpiecznie, bo tuż przed pasami kierowcy często się wyprzedzają lub jadą szybko obok siebie.

Kierownik Kaźmierczak wyjaśniał, że na wniosek policji na znakach informujących o przejściu dla pieszych będą zamontowane żółte światła pulsujące oraz odblaskowe słupki i znaki. To powinno poprawić bezpieczeństwo przechodniów.

 Ulica Dekana

Jarosław Zielonka z PO  

prosił o naprawę nawierzchni ul. Dekana przy studzienkach kanalizacyjnych.

Kierownik Kaźmierczak przypomniał, że ciąg ul. Dekana i Kiepury ma być modernizowany i miasto będzie zabiegać o pieniądze na ten cel z programu rządowego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jest szansa na realizację inwestycji w roku 2016. Póki co będzie przegląd studzienek i wystąpienie do ich właścicieli o usunięcie uszkodzeń.      

Źródło:leszno.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright 2012. Powered by etoro review. Rada Miejska Leszna

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz sie wiecej.

EU Cookie Directive Module Information